Elméleti képzés – KRESZ

Közúti Rendelkezések Egységes Szabályozása (KRESZ)

A biztonságos közlekedéshez elengedhetetlen a KRESZ szabályok maradéktalan elsajátítása, betartása. A XXI. század digitalizált világában lehetőség van online felkészülni a járművezetés elméleti tananyagából. Iskolám e-learning tanfolyam biztosításával segíti felkészülésed a KRESZ vizsgára.

Így online felületen tudsz

• saját ütemedben, időbeosztásodhoz igazodva;
  • bárhol, bármikor tanulni, vizsgára készülni, akár külföldön is; mely során
  • nincs tantermi kötelezettség, fix időpontban oktatásra járás;
  • rajtad múlik mikor, mennyi időt töltesz tanulással, melyhez, csak internetre van szükséged.

Szinte azonnal kezdheted a tanulást miután beiratkoztál, amire szükséged lesz egy „@gmail.com” végződésű e-mail cím. A többi már csak rajtad múlik, 75 órán keresztül, illetve 180 napon át használhatod regisztrációt követően az e-Titán rendszeren keresztül a tananyagot, ahová az e-mail címedre megküldött linken keresztül, egyedi azonosítód segítségével léphetsz be.

Ezen program nyomon követi és tárolja tanulásod előrehaladását, az elvégzett teszteid eredményét, a tanulással eltöltött időt, ami minimálisan 5 órát el kell, hogy érjen.

A képzés anyaga nem csupán szöveges tartalomból áll, interaktív animációkkal, videókkal, 3D képekkel és szituációs gyakorlatokkal segít elsajátítanod a KRESZ-t.

Moduláris felépítésű, minden modul végén adott témakörben próbavizsgával méri fel felkészültségi szinted. A következő modul, csak az előző próbavizsgájának sikeres teljesítését követően érhető el. Továbblépésre csak minden oldal teljesítését követően, a program által „zöld  pipával” történő megjelölése után lesz lehetőséged.

Zárásképpen egy, a KRESZ vizsgához hasonló próbavizsgát kell teljesítened, mely sikeres teljesítése után képzésigazolás kerül kiállításra, s mind részedre, mind az iskola részére megküldésre. Ezután az iskola jelent le első KRESZ vizsgádra. Amennyiben még maradt felhasználási időd, napod az e-learning KRESZ tanfolyam lezárása után az elméleti vizsgádig folyamatosan gyakorolhatsz.

FIGYELEM, ha 90 napon belül nem lépsz be és nem kezded meg a képzést, a rendszer lezár, ezt követően csak új tanfolyamra jelentkezés után lesz lehetőséged elméleti tanfolyamot elvégezni, újabb díjfizetést követően!

TÁMOGATÁS

Sikeres elméleti vizsgát követően a Kormány 55/2018. (III. 23.) Korm. rendelete szerint a 2018. július 1-jét követően sikeresen letett „B” kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez szükséges közlekedési alapismeretek vizsga díjához, illetve a hozzá kapcsolódó közlekedési alapismeretek tanfolyam díjához támogatás igényelhető.

A támogatást az a személy veheti igénybe, aki

• a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges sikeres közlekedési alapismeretek vizsgát 2018. július 1-jét követően tette le, és a vizsga napján a 20. életévét még nem töltötte be, vagy
  • a 20. életévét már betöltötte, és a vizsga napján csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban, vagy
  • gyermekgondozást segítő ellátásban részesült, feltéve, hogy korábban a támogatást még nem vette igénybe és a „B” kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez szükséges sikeres közlekedési alapismeretek vizsga letételére 2020. június 30-a után került sor.

A közlekedési alapismeretek tanfolyam és vizsga díjához nyújtott támogatásról ide kattintva kaphat bővebb tájékoztatást.

A papíralapú formanyomtatvány itt érhető el.