Elsősegélynyújtó tanfolyam

A közúti elsősegélynyújtó tanfolyammal és vizsgával kapcsolatos információk

• a vezetői engedély átvételének feltétele a közúti elsősegélynyújtó tanfolyam elvégzése, melyet igény szerint az iskola szervezetten bonyolít le. A tanulóknak azonban lehetősége van egyénileg megszereznie az erről szóló igazolást. A vezetői engedély kiadásához az utolsó sikeres vizsgát követő 3 munkanap elteltével van lehetőség, bármely „okmányirodában”, az elsősegély-nyújtási igazolás bemutatása ellenében.
  • az autósiskola által szervezett közúti elsősegélynyújtó tanfolyamra az ügyfélszolgálatokon személyesen, vagy telefonon lehet jelentkezni, mely történhet tantermi vagy e-learning képzés formájában is;
  • a vizsgadíj befizetését követően lehet vizsgára jelentkezni;
  • közúti elsősegélynyújtó vizsgát a Magyar Vöröskereszt szervezi (helye: 3531 Miskolc, Győri kapu 123. szám, telefonszáma: 06-46/509-431);
  • a tantermi tanfolyam díja: 29.000 Ft (vizsgadíjjal együtt), mely a tanfolyam helyszínén fizetendő; vagy
  • az e-learning képzés ára: 12.000 Ft (vizsgadíjat nem tartalmazza), mely jelentkezéskor fizetendő;
  • vizsgadíj: 15.500 Ft, mely a Magyar Vöröskereszt által kiadott csekken fizetendő.

A Magyar Vöröskereszt számlájára befizetett vizsgadíj a tárgyévet követő év elteltével elévül, ezután vizsgázni csak a mindenkor aktuális vizsgadíj újbóli befizetése után lehet.

Az elsősegélynyújtó vizsga alól felmentést kaphat az, aki valamilyen Eü. végzettséggel vagy 1984. 01. 01. után szerzett valamilyen kategóriájú vezetői engedéllyel rendelkezik.